سرمقاله
محمد عسلی
سال نو مبارک
خوانندگان گرامی، عزیزان همکار مطبوعاتی، مردم شریف ایران قهرمان
سلامی چو بوی خوش آشنایی را در شرایطی تقدیم حضورتان می¬کنم که سال ۹۶ را عنقریب پشت سر می¬گذاریم.
سالی که به اقتصاد مقاومتی مربوط شد و ملت قهرمان ایران به ویژه کارمندان و کارگران و نیروهای خدماتی، کشاورزی و صنعتی با مشکلات مالی عدیده¬ای روبه¬رو بودند.
سالی که علیرغم امضای سند توافقنامه برجام توسط رئیس جمهور سابق آمریکا، رئیس جمهور جدید آن ترامپ با غوغاسالاری مدام بر علیه برجام سخن راند و آن را بدترین توافقنامه آمریکا دانست؛ لذا در تشدید تحریم¬های جدید اقدام نمود و دو بار برجام را با اما و اگرها و مشروط به شرایطی تحت فشار اتحادیه اروپا و افکار عمومی ملت¬های جهان تأیید نمود و اعلام کرد بار دیگر آن را تأیید نخواهد کرد و از برجام بیرون می¬آید مگر آنکه در آن اصلاحاتی انجام گیرد.
سالی را پشت سر گذاشتیم که شاهد وقایع ناگوار از دست دادن جمعی از هموطنانمان در حادثه آتش¬سوزی و تصادم کشتی نفتکش سانچی و سقوط هواپیمای ITR شرکت آسمان به مقصد یاسوج بودیم.
سالی که تظاهرات و اعتراضات مردمی ملت ایران بر علیه فسادهای مالی و اخلاقی، تبعیض، بیکاری و فقر با سوء استفاده افرادی برانداز تحت تأثیر القائات رسانه¬های خارجی به خشونت کشیده شد و تبعات ناگواری از خرابی و زد و خورد با نیروهای پلیس انتظامی را به دنبال داشت.
سالی را پشت سر گذاشتیم که افشاگری¬های دادستانی تهران و مسئولان قوه قضاییه پیرامون اختلاس¬های میلیاردی جدید در شرکت نفت، صندوق بازنشستگان، بیمه و دیگر موارد افکار عمومی را تحت تأثیر مدیریت ضعیف بعضی بانک¬ها و ادارات و نهادها قرار داد. (ادامه…)